Oferta

KOTŁOWNIE

Istnieje wiele metod dostarczania ciepła do pomieszczenia. Konkretne rozwiązania są zależne od rodzaju pomieszczenia (np. pokój dzienny, garaż, łazienka, biuro), czas przebywania w nim ludzi (np. tylko dzień, chwilowo), oraz możliwości technicznych (czyli dostępnych źródeł energii) oraz najważniejsze - od uwarunkowań finansowych.

Sercem systemu (CO) Centralnego Ogrzewania jest kotłownia, która przetwarza paliwo na energię cieplną, która przy pomocy czynnika grzewczego rozprowadza tą energię po pomieszczeniach

Jako czynnik grzewczy stosuje się przeważnie wodę, parę wodną lub powietrze. Stosuje się systemy grzewcze obejmujące jedno mieszkanie, jeden budynek, kilka budynków, a nawet całe miasta. W instalacjach obejmujących jeden budynek woda może krążyć w wyniku zmian gęstości przy zmianach temperatury (CO grawitacyjne) lub też jej przepływ jest wymuszany pompą. W nowoczesnych instalacjach stosuje się wyłącznie systemy z wymuszonym obiegiem.

Jako firma zajmują się od lat budową oraz montażem kotłowni i systemów centralnego ogrzewania, jesteśmy w stanie dostosować się do wymagań klienta i wykonać dowolną instalację zgodnie z jego życzeniem.